Książę Sussexu, herbu Gwardii Królewskiej (ang. Prince Henry Charles Albert David, Earl of Dumbarton, Baron Kilkeel; ur. 15 września 1984 w Londynie) – brytyjski arystokrata i członek rodziny królewskiej, drugi syn księcia Walii Karola i jego żony Diany.

Dzisiaj chcemy przedstawić Wam jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób na całym świecie – księcia Harry’ego, którego pełne imię brzmi Henry Charles Albert David. Urodził się on 15 września 1984 roku w Londynie jako drugi syn księcia Walii, Karola i jego żony Diany.

Do dziś Książę Harry pozostaje jednym z najpopularniejszych członków rodziny królewskiej. Jest on także pierwszym brytyjskim księciem, który ożenił się z osobą nie będącą arystokratką. W 2018 roku Harry poślubił Meghan Markle – aktorkę, producentkę i filantropkę, za co spotkał się ze sporym wsparciem społecznym. Książę Harry jest także zaangażowany w działania charytatywne. Jest on m.in. twarzą akcji „Heads Together”, która ma na celu pomoc osobom dotkniętym problemami natury psychicznej.

Windsor

Windsor (ten drugi nowość Henry Charles Albert David), książę Cambridge, to brytyjski członek rodziny królewskiej, mąż księżnej Kate i ojciec trzech dzieci. Jest on następcą tronu jako czwarty w kolejce do brytyjskiego tronu po swoim ojcu, księciu Karolu, bracie William i synu George’u. Windsor urodził się w 1982 roku w Londynie jako pierwszy dziecko księcia Karola i jego żony Diana. Spędził większość swojego dzieciństwa na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, a także odwiedzał inne kraje jako członek rodziny królewskiej. W wieku 21 lat rozpoczął studia na Uniwersytecie w St Andrews, gdzie uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie historii sztuki. Po ukończeniu studiów pracował w kilku firmach, zanim ożenił się z Kate Middleton w 2011 roku. Windsor i jego żona mają troje dzieci: córkę Charlotte i synów George’a i Louisa.

Najbardziej kontrowersyjny członek rodziny królewskiej

Królowa Elżbieta II jest najbardziej kontrowersyjnym członkiem rodziny królewskiej. Jako głowa państwa, jest ona odpowiedzialna za wszystkie decyzje polityczne, a także za to, jak państwo będzie funkcjonować. W ostatnich latach królowa była krytykowana za swoje decyzje polityczne, a także za to, jak prowadzi państwo. Królowa jest również krytykowana za to, że jej rodzina królewska jest bardzo bogata i żyje w luksusie, podczas gdy wielu ludzi żyje w biedzie.

Życie drugiego Henryka w oczach jego rodziny i przyjaciół

W życiu drugiego Henryka rodzina i przyjaciele widzieli człowieka, który zmagał się z wieloma problemami. Był on bardzo wrażliwym dzieckiem, które często płakało. Często też miał problemy z innymi dziećmi w szkole. Drugi Henryk był bardzo delikatny i nieśmiały. Jego rodzina i przyjaciele byli dla niego bardzo ważni. Wiedzieli, że mogą na niego liczyć.

Czy drugi Henryk będzie kiedykolwiek królem?

Nie wiadomo, czy drugi Henryk będzie kiedykolwiek królem. Jest on dopiero trzecim w kolejce do tronu po swojej matce i ojcu. W przeszłości były już sytuacje, w których trzeci w kolejce do tronu został królem, ale jest to mało prawdopodobne. Drugi Henryk ma dopiero 30 lat i jest jeszcze młody na to, aby być królem.