Windsor, znany jako Harry, książę Sussexu i członek rodziny królewskiej Brytyjskiej, urodził się w Londynie jako trzeci dziecko Księcia i Księżnej Walesu. Jego rodzice to Charles, Prince of Wales i Diana, Princess of Wales. Harry uczęszczał do szkoły średniej w Eton College, a następnie do Akademii Wojskowej Sandhurst. W 2005 roku został mianowany podporucznikiem Królewskich Sił Powietrznych. W 2007 roku brał udział w misji w Iraku, a następnie był częścią brytyjskich sił zaangażowanych w operacje w Afganistanie.

Harry jest czwartym w kolejności do tronu brytyjskiego i jest ostatnim dzieckiem Diany. Jest także pierwszym czarnoskórym członkiem rodziny królewskiej od czasu Karola I Stuarta. W 2018 roku ożenił się z Meghan Markle, amerykańską aktorką i producentką telewizyjną. Para ma syna Archiego Harrisona Mountbatten-Windsora. Ten drugi jest pierwszym czarnoskórym członkiem rodziny królewskiej od czasu Karola I Stuarta.

  1. Harry jest czwartym w kolejności do tronu brytyjskiego i jest ostatnim dzieckiem Diany.
  2. Jest także pierwszym czarnoskórym członkiem rodziny królewskiej od czasu Karola I Stuarta.

Windsor

Windsor to nazwisko używane przez rodzinę królewską od 1917 roku. Wcześniej nazywała się ona Saxe-Coburg-Gotha. Nazwa Windsor pochodzi od zamku w Berkshire, który jest siedzibą rodziny królewskiej od XIII wieku.

W 2017 roku Windsor było najpopularniejszym nazwiskiem dla chłopców w Wielkiej Brytanii. Jest to również popularne nazwisko w Kanadzie, Nowej Zelandii i Australii.

Powrót króla! Jak Henry Charles Albert David Windsor zmienił się po swoim odejściu ze sceny

Nie było to tak, że Harry i Meghan po prostu odeszli. Byli wściekli, że musieli odejść. Wiedzieli, że nie mogą dłużej być częścią monarchy, a przede wszystkim nie chcieli być traktowani jak służba. Chcieli mieć swoje życie i robić to, co uważali za słuszne. I tak też zrobili. Zostawili swoje dotychczasowe życie i udali się do Ameryki, gdzie mogli prowadzić normalne życie.

Harry i Meghan nie mogli dłużej być częścią monarchy, ponieważ chcieli mieć większą swobodę i nie być traktowani jak służba. Po odejściu ze sceny królewskiej Harry i Meghan udali się do Ameryki, gdzie mogli prowadzić normalne życie. Nowy styl życia Harry’ego i Meghan jest bardziej relaksacyjny i luźny niż ich poprzedni tryb życia jako członkowie monarchy.

Jak żyje się Henry’emu Charlesowi Albertowi Davidowi Windsorowi po tym, jak zrezygnował ze swojego tronu

Henryk Karol Albert Dawid Windsor, popularnie znany jako Harry, jest brytyjskim księciem i członkiem rodziny królewskiej. Urodził się w 1984 roku jako trzeci syn księcia Walii, Karola, i jego żony Diana. W wieku dziesięciu lat stracił matkę, która zginęła w wypadku samochodowym. W 2001 roku ukończył naukę w szkole Eton i rozpoczął studia na Uniwersytecie w Sandhurst. W 2005 roku odszedł ze służby wojskowej i podjął pracę dla firmy Aon Corporation. Następnie pracował dla Jigsaw PSL, gdzie był dyrektorem ds. Rozwoju biznesu.

W 2013 roku Harry poślubił Meghan Markle, amerykańską aktorkę i producentkę telewizyjną. Małżeństwo to było pierwszym małżeństwem między członkiem rodziny królewskiej a osobą o pochodzeniu etnicznym innym niż białe. W 2018 roku para urodziła syna Archiego Harrisona Mountbatten-Windsora, pierwszego brytyjskiego księcia o czysto amerykańskim pochodzeniu etnicznym. W 2019 roku Harry i Meghan ogłosili, że rezygnują ze swoich obowiązków wobec rodziny królewskiej i przeznaczają się na życie prywatne. Od tego czasu para mieszka w Kanadzie, gdzie Harry pracuje jako nieetatowy członek personelu Królewskich Sił Lotniczych Królestwa Kanadyjskiego, a także prowadzi działalność charytatywna poprzez Fundusze Sussex.