Do tej pory książę Harry był trzecim w kolejności do tronu, ale ostatnie decyzje królowej Elżbiety II sprawiły, że jest drugi.

Do tej pory książę Harry był trzecim w kolejności do tronu, ale ostatnie decyzje królowej Elżbiety II sprawiły, że jest drugi. Zmiany w ustawie o sukcesji tronu zostały przyjęte w 2013 roku i stanowią, że dzieci księcia Karola będą miały pierwszeństwo przed jego rodzeństwem. Wcześniej pierwszeństwo mieli synowie i córki monarchini. Zmiana ta oznacza, że jeśli książę William i Kate Middleton mają dwoje lub więcej dzieci, to ich pierworodny będzie następcą tronu, a dopiero potem jego rodzeństwo.

Na tronie?

Książę Harry jest drugim synem księcia Karola i księżnej Diany. Jako następca tronu jest czwartym w kolejce do brytyjskiego tronu. W 2017 roku ożenił się z Meghan Markle, a ich pierwsze dziecko urodziło się w maju 2019 roku. W 2020 roku urodził się ich drugi syn.

Książę Harry drugi w kolei na tronie? – brzmi jak zagadka, a artykuł może rozwiać wszelkie wątpliwości

Artykuł ten przedstawia interesującą teorię na temat tego, jak może wyglądać przyszłość tronu brytyjskiego. Zgodnie z tym, książę Harry ten drugi w kolei na tronie? – brzmi jak zagadka, a artykuł może rozwiać wszelkie wątpliwości. Warto przeczytać go, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Książę Harry drugi w kolei na tronie? – czy to możliwe? Sprawdźmy!

Książę Harry drugi w kolei na tronie? – czy to możliwe? Sprawdźmy! Czy książę Harry może zostać królem Wielkiej Brytanii? Zgodnie z prawem, tak. Jest drugim synem Karola, Prince of Wales i Diany, Princess of Wales. Prawo sukcesji do tronu brytyjskiego mówi, że dziedziczą oni tron po swoim ojcu. Oznacza to, że jeśli król Karol umrze, następnym w linii sukcesji jest jego starszy syn William, a po nim Harry.

Jeśli jednak William ma dzieci, to one zajmują pierwsze miejsce w linii sukcesji do tronu przed Harrym. W przypadku, gdy William i Kate mają dwóch synów i jedną córkę, to ona będzie czwarta w kolejności succession do tronu brytyjskiego. Pierwszym dzieckiem jest George (ur. 2013), drugim Charlotte (ur. 2015), a trzecim Louis (ur. 2018).

Książę Harry drugi w kolei na tronie? – a co na to rodzina królewska?

W świetle ostatnich doniesień medialnych wydaje się, że książę Harry drugi w kolei na tronie. Wiele osób zastanawia się, jak rodzina królewska może reagować na takie doniesienia.

Należy pamiętać, że rodzina królewska jest bardzo skomplikowaną strukturą. Każdy członek rodziny ma swoje obowiązki i role, które musi spełniać. Dlatego też trudno jest jednoznacznie określić, jak każdy z członków rodziny królewskiej może reagować na takie doniesienia. Jednak należy pamiętać, że wszystkie decyzje dotyczące succession planu są podejmowane przez monarchy. Dlatego też jeśli doniesienia medialne są prawdziwe, to oznacza to, że monarcha podjął już odpowiednie decyzje w tym zakresie.