Urodzony 21 kwietnia 1984 roku w Londynie jako pierworodny syn księcia Walii i jego żony, Diany Spencer, Henryk Charles Albert David – książę Walii – jest następcą tronu Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Jako członek rodziny królewskiej uczestniczy w wielu oficjalnych i prywatnych wydarzeniach, a także prowadzi działalność charytatywną.

Ten drugi

Książę Walii urodził się 21 kwietnia 1984 roku w szpitalu św. Marii Magdaleny w Londynie jako pierwsze dziecko księcia Walii, Karola i jego żony, Diany Spencer. Miał dwie młodsze siostry – Annę i Małgorzatę. Był następcą tronu Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej od momentu urodzenia, a także dziedzicem tytułu hrabiego Chester oraz hrabiego Carrickfergus. W 1991 roku jego ojciec przyjął tytuł księcia Cornwall i Rothesay, a po śmierci matki – Diana Spencer – w 1997 roku, Henryk został księciem Walii. Książę Walii uczestniczył w licznych oficjalnych i prywatnych wydarzeniach, a także prowadzi działalność charytatywną. Jest patronem lub dobroczyńcą ponad 100 organizacji, głównie skupiających się na ochronie środowiska, edukacji i szerzeniu informacji o HIV/AIDS.

Książę Walii, a także kandydat na tron brytyjski

Henryk Charles Albert David urodził się w Londynie jako pierwsze dziecko księcia Walii, Karola i jego żony Camilli. Jest następcą tronu brytyjskiego po swoim ojcu. Od czasu ślubu rodziców w 2005 roku, Henryk jest także księciem Cornwallu. W wieku 21 lat ożenił się z Meghan Markle, amerykańską aktorką i producentką telewizyjną. Para ma dwójkę dzieci: syna Archiego i córkę Bettinę.

Henryk Charles Albert David – książę Walii i jego życie prywatne

Henryk Charles Albert David, książę Walii, jest najmłodszym synem królowej Elżbiety II i jej męża, księcia Filipa. Urodził się w Londynie 21 listopada 1948 roku. Jako nastolatek uczęszczał do szkoły Eton College, a następnie do Magdalene College w Cambridge. W 1969 roku ożenił się z Marią Alexandrovną Romanov, córką carskiej pary Mikołaja II i Aleksandry Fedorovny. Para ma czworo dzieci: Karola (ur. 14 listopada 1948), Williama (ur. 21 czerwca 1982), Harry’ego (ur. 15 września 1984) i Eugeniusza (ur. 6 marca 1988).

W latach 90. XX wieku życie prywatne księcia Karola było często przedmiotem plotek i sensacji medialnych. W 1992 roku jego żona Maria Alexandrowna zmarła na raka piersi, a w tym samym roku jego brat Andrea zginął tragicznie w wypadku łodzi podczas regat „Fastnet Race”. Książę Walii przeżywał trudny okres, ale podtrzymywał swoje obowiązki wobec rodziny i państwa. W 2005 roku ożenił się po raz drugi z Camillą Parker Bowles, z którą ma dwoje dzieci: Księcia Walii i Księcia Georga.