Ten drugi książę jest znany ze swoich działań na rzecz środowiska i praw człowieka. Jako młody członek rodziny królewskiej, Harry wziął udział w wielu ważnych wydarzeniach i spotkał się z wieloma osobami na całym świecie. W ciągu ostatnich kilku lat, Harry stał się bardziej świadomy globalnych problemów i chce działać, aby je rozwiązać. Oto kilka faktów o drugim księciu Harry’em.

Harry urodził się jako Henry Charles Albert David Mountbatten-Windsor 20 września 1984 roku jako trzecie dziecko i drugi syn księcia Karola i księżnej Diany. Jego starszy brat to William Arthur Philip Louis, który jest obecnie pierwszym księciem Cambridge i następcą tronu. Harry spędził większość swojego dzieciństwa w Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, a także odwiedził inne kraje, takie jak Kanada, Australia i Nowa Zelandia. W wieku 12 lat, Harry rozpoczął naukę w Eton College – szanowanej prywatnej szkole średniej dla chłopców w Wielkiej Brytanii. Po ukończeniu szkoły średniej, Harry podjął studia na Uniwersytecie w Sandhurst – prestiżowej szkole oficerskiej w Wielkiej Brytanii. Po ukończeniu studiów, Harry został oficerem Królewskich Sił Lądowych (British Army), a następnie pracował jako instruktor żołnierzy w Afganistanie.

‘ego i Meghan Markle

Dwójka książąt Sussex, czyli Harry i Meghan, to jedna z najpopularniejszych par na świecie. Od momentu ich ślubu w 2018 roku, para cieszy się ogromnym zainteresowaniem mediów i opinii publicznej. Wszystko to za sprawą ich unikatowej historii oraz faktu, że są oni pierwszymi członkami rodziny królewskiej, którzy otwarcie mówią o swoich doświadczeniach ze stygmatyzacją rasową.

Para Sussex spotkała się po raz pierwszy w 2016 roku i od razu zauroczyła się sobą. Ich związek był pełen romantycznych gestów i wyjątkowych momentów, a ich ślub był uznawany za jeden z najważniejszych wydarzeń ostatnich lat. Od momentu ich ślubu minęły już prawie trzy lata, a oni nadal są tak samo popularni jak w dniu swojego ślubu. Wszystko to pokazuje, jak wielkie jest ich oddziaływanie na opinię publiczną i jak bardzo ludzie cenią ich otwartość i szczerość.

Drugi książę Harry’ego i Meghan Markle: życie po ślubie

Ślub Harry’ego i Meghan był wyjątkowym wydarzeniem, które zapoczątkowało nowy rozdział w życiu pary. Po ślubie para kontynuowała swoje życie jak przedtem – Harry nadal służył w armii, a Meghan kontynuowała pracę jako aktorka. Jednak ich życie uległo pewnym zmianom – para zamieszkała w Pałacu Kensington, a także została obdarzona tytułem książęcego małżonka. Nowe życie Harry’ego i Meghan było pełne radości i szczęścia, ale nie obyło się bez problemów. W 2019 roku para ogłosiła, że będzie się oddalać od rodziny królewskiej i żyć na własny rachunek. Decyzja ta spowodowała poruszenie w całym kraju, a także w rodzinie królewskiej. Harry i Meghan postanowili jednak trwać przy swojej decyzji i kontynuować życie poza pałacem.

Para spodziewa się drugiego dziecka i jest szczęśliwsza niż kiedykolwokolwiek. Harry i Meghan mają nadzieję, że ich decyzja o odejściu od rodziny królewskiej będzie dla nich dobra, a także dla ich dzieci.

Drugi książę Harry’ego i Meghan Markle: rodzina i przyjaciele

Drukowana książka “Finding Freedom” jest już dostępna w sprzedaży, a jej autorzy Omid Scobie i Carolyn Durand przedstawiają światu intymne szczegóły dotyczące życia Harry’ego i Meghan. Książka zawiera informacje o tym, jak para poradziła sobie z życiem w świetle reflektorów, a także z ich decyzją o odejściu z rodziny królewskiej.

W książce czytelnicy mogą dowiedzieć się więcej o relacji Harry’ego i Meghan z ich rodzinami i przyjaciółmi. Autorzy piszą, że choć para miała wsparcie ze strony najbliższych, to jednak czuli się oni “izolowani” i “wyalienowani” przez resztę rodziny królewskiej. Książka opisuje także trudny okres, jaki przeżyli Harry i Meghan podczas ciąży i pierwszych miesięcy życia ich syna Archiego.